Arkadiusz Gembara - kompozytor, aranżer, wydawca, nauczyciel - Nuty na akordeon, utwory na akordeon - wydawnictwo muzyczne mojenuty.pl

Przejdź do treści
Arkadiusz Gembara - kompozytor, aranżer, wydawca, nauczyciel, multiinstrumentalista (akordeonista, pianista, gitarzysta). Urodzony w Oleśnicy 21.06.1979. W latach 1994 - 1998 uczył się w I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku i jednocześnie w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Rybniku im. Szafranków, w klasie akordeonu Jarosława Jeżewskiego (I st.), Franciszka Prusa (II st.) oraz fortepianie Bolesława Motyki. Fortepian dodatkowy ukończył z wyróżnieniem; 2000 - 2005 studiował w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, instrumentalistykę: akordeon, studia magisterskie; 2003 - 2006 współpracował z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W 2006 r. ukończył z wynikiem bardzo dobry międzynarodowy kurs znajomości programów komputerowych: Finale, Corel, Word, Excel, PowerPoint, Visual Basic; w latach 2006 - 2009 uczył gry na akordeonie w PSM II stopnia na im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu, Powstańców Śląskich oraz w PSM I st. w Oleśnicy; w latach 2008 - 2019 uczył w PSM I st. w Kłodzku; obecnie jest nauczycielem klasy akordeonu w PSM I i II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej a za zasługi dydaktyczno-pedagogiczne został wielokrotnie nagrodzony nagrodami dyrektora; od 2005 roku prowadzi działalność koncertową w duecie skrzypcowo-akordeonowym Tangonetta oraz w zespole Quartet Tangonetta, zespół ten występował m.in. na deskach dużej sceny podczas Euro 2012 we Wrocławiu, w Centrum Kongresowym we Wrocławiu, w ośrodkach kultury w Warszawie, Opolu oraz w wielu innych miastach.
  • Nagrody:
Za wkład i działalność w życie artystyczne dzieci i młodzieży, od 2023 roku należy do grona Encyklopedii Osobistości Rzeczpospolitej Polskiej. (encyklopedia wydanie VIII).

Nagroda Prezydenta Miasta Rybnika za szczególne osiągnięcia artystyczne I miejsce za kompozycje piosenki „Modlitwa o Katyniu” w ramach poezji śpiewanej w Żorach, III miejsce w Makroregionalnym Konkursie w Raciborzu (22.03.2000), III miejsce w XI Śląskim Konkursie (22-23.04.1999), wyróżnienie w Międzywojewódzkim Konkursie w Raciborzu (25-26.03.1993), dyplom uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie w Mławie (21-23.01.1999), Międzynarodowy Kurs Interpretacji Muzycznej Miętnem (30.06-13.07.1999); nagroda dyrektora Szkoły Muzycznej. Wielokrotnie nagradzany jako pedagog przez dyrektorów szkół muzycznych za szczególne osiągnięcia pedagogiczne
  • Działalność wydawnicza
W 2004-2006 pracował w wydawnictwie muzycznym nuty.pl, jako specjalista w edycji nut w programie Finale.
istotne szkolenia od 2006 roku: Międzynarodowy Certyfikat znajomości programów komputerowych z oceną celujący w programach: Finale, Corel, Word, PowerPoint, Visual Basic, tworzenia stron internetowych.
Od 2020 roku jest właścicielem wydawnictwa nutowego www.mojenuty.pl, które powstało w roku 2020; specjalizuje się w wydawaniu publikacji nutowych głównie na akordeon guzikowy i klawiszowy w różnych składach (solo, jak i w składach instrumentalnych w różnych obsadach) oraz publikacji na fortepian; publikacje nutowe są starannie przygotowane, sprawdzone pod kątem merytorycznym i pedagogicznym; literatura akordeonowa wydawnictwa ma na celu propagowanie instrumentu i dostarczanie placówkom artystycznym niezbędnych materiałów do nauki gry na tym instrumencie.
  • Osiągnięcia pedagogiczne
Uczniowie pedagoga są laureatami licznych konkursów na szczeblu regionalnym, ogólnopolskim czy międzynarodowym, m.in. wyróżniający się uczniowie Szymon Kaczor, Maciej Olczak, czy Jakub Barycz, na którego koncie są liczne osiągniecia: V miejsce na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym we Włoszech w Castelfidardo, laureat Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej w Oławie, wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Gorlicach, wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Oławie, I miejsce w Turnieju Młodych Akordeonistów w Oleśnicy, II miejsce podczas XV Akordeonowych Przesłuchań we Wrocławiu, I miejsce na Konkursie Akordeonowym w Głogowie.


Wydawnictwo Muzyczne www.mojenuty.pl
publikacjenutowe@gmail.com, tel. 53161749

Wróć do spisu treści