Gennaro Ruffolo - kompozytor, aranżer, wirtuoz akordoenu, pedagog - Nuty na akordeon, utwory na akordeon - wydawnictwo muzyczne mojenuty.pl

Przejdź do treści
Gennarlo Ruffolo
Tłumaczenie z języka włoskiego na polski:
Maestro Gennaro Ruffolo urodził się w Cosenza w 1977 roku i od najmłodszych lat, w wieku siedmiu lat rozpoczął naukę gry na akordeonie najpierw u Maestro Giacomo Carrisi, a następnie u Maestro Paolo Galliny.Później doskonalił się u Maestro Carmine Di Marco, Światowego Oscara w dziedzinie kompozycji w Los Angeles.Ukończył z wyróżnieniem klasę akordeonu klasycznego pod kierunkiem Maestro Alessandro Mugnoza w konserwatorium „GBPergolesi” w Ankonie. W wieku siedemnastu lat otrzymał srebrnego lwa w konkursie kompozytorskim Tommaso Coccione Poggio Fiorito (CH) za utwór „MUSETTE A' PARIS” opublikowany przez Bèrbena z Ankony. 23 kwietnia 2013 r. zajął 1. Międzynarodowy Festiwal Piosenek Niepublikowanych „Muzyka bez słów” odbywający się w Castelfidardo w słynnym i renomowanym TEATRZE ASTRA,z jedną ze swoich piosenek pt. PIZZITANA.Brał udział w ponad pięćdziesięciu krajowych i międzynarodowych konkursach (Capistrello, Chieti, Pescara, Ostuni, Scalea, Città della Pieve, Terni, Castelfidardo, Teramo, Stresa, Recanati, Rieti, itp.) zawsze zajmując czołowe miejsca.W 1995 roku przyznaje dyplom z akordeonem klasycznym z wyróżnieniem w sekcji CDMI Capistrello (AQ) pod dyrekcją Maestro Carmine Di Marco i wystawiony przez wspaniałego WOLMERA BELTRAMI. Kilkakrotnie był gościem w Rai Uno Mattina oraz w różnych lokalnych stacjach telewizyjnych i radiowych.
Brał udział w imprezach towarzyskich, takich jak: Dzień Włoskiego Czerwonego Krzyża, Telethon, Dzień Kobiet itp. Występował z koncertami muzyki klasycznej w celach edukacyjnych w szkołach prowincji Cosenza, Catanzaro i Reggio Calabria.ORAZ'członek jury najbardziej prestiżowych konkursów włoskich (Capistrello, Ostuni, Rieti, Scalea, itp.). Koncertował z grupami Ethno-Popular i folkowymi we Włoszech, Niemczech i Francji.Obecnie kieruje trzema sekcjami C: DMI (Włoskie Centrum Dydaktyki Muzycznej), uczy akordeonu klasycznego na kursach przedakademickich, trzyletnich i dwuletnich konserwatorium muzycznego (AFAM) oraz nauczyciela akordeonu w gimnazjum. Komponuje muzykę taneczną, klasyczną i rozrywkową dla GDE Music Editions, Casa dell'organetto, Edicta Music, Musicomania Editoriale, Berben, Physa, Presanota. Jest członkiem pierwszej DIGITAL ORCHESTRA MUSICTECH DAO „DIGITAL ACCORDION ORCHESTRA”. Koncertuje i grał na trybunach targów w Rimini, Mediolanie, Frankfurcie, Pesaro, Bolonii i Szanghaju jako Endorsen na zlecenie firmy MUSICTECH z Castelfidardo An. Obecnie prowadzi działalność koncertową we Włoszech i za granicą;Niemcy, Francja, Holandia, Irlandia, Grecja, Chorwacja, Portugalia, Chiny, Anglia.Uczestniczył jako artysta koncertujący w I Festiwalu Akordeonowym na morzu, który odbył się w dniach 17-23 kwietnia 2010 na statku wycieczkowym Costa z ramienia firmy Musictech firmy Castelfidardo.Po 7 aktywnych płytach CD, które koncertowały we Włoszech i całej Europie, przedstawia pierwszy tom, który będzie częścią serii 10 tomów zatytułowanych „Romantyczna wirtuozeria” inspirowanych jazzem, klasyką i różnorodnymi kontaminacjami z utworami artystów z lat 50.
KATALOG KOMPOZYCJI G. RUFFOLO
2 akordeony
Gatunek: walc, walce, jazz
Poziom truności: średniozaawansowany (zaawansowany)
Gatunek: walc mussette
Autor aranżacji: Olexandr Mykhailiv
Opracowanie: na akordeon solo lub duet akordeonowy
Ilość stron nut: 10
Partytura: 4 str. , I akordeon lub solo: 3 str., II akordeon: 3 str.
Format: A4 (210 x 297)
Rodzaj produktu: książka w oprawie spiralnej
ISBN 978-83-67213-37-0

Dostępny natychmiast
25.00 zł
Dodaj
Wydawnictwo Muzyczne www.mojenuty.pl
publikacjenutowe@gmail.com, tel. 53161749

Wróć do spisu treści